Občinska turistična zveza-OTZ

Podelitev priznanj OTZ Brežice v akciji “Moja dežela lepa in gostoljubna” 2023, ki je bilo 26. septembra v Mestni hiši Brežice:

Podelitev priznanj MDLG 2023

več pa v FOTOGALERIJI na tej povezavi

Tudi videoreportaža o dogodku je že v pripravi…..

Strokovna ekskurzija OTZ Brežice, 25. septembra 2023:

Videoreportaža je v delu……

Podelitev priznanja v akciji “Moja dežela lepa in gostoljubna 2022”

Predstavitveni film nagrajencev OTZ Brežice za leto 2022

Strokovna ekskurzija 2022:

Tokratna strokovna ekskurzija za predstavnike posameznih Turističnih društev
Strokovna ekskurzija 2022

Društva povezana v Občinsko turistično zvezo Brežice so aktivna tudi v okviru delovanja Občinske turistične zveze Brežice. Tako so kot je že običajno ob Svetovnem dnevu turizma pripravili in izvedli strokovno ekskurzijo. Uvodoma so jih v Artičah člani tamkajšnjega TD seznanili z zgodovino in obsežnim projektom Banove domačije. To je svojevrsten muzej na prostem, ki ohranja tradicijo sadjarstva v kraju.

Banova domačija

Sledil je krajši sprehod do ene izmed niza energetskih točk v bližnjem gozdu, ki je neposredno ob starodavni kmetiji.

Energetska točka v Artičah

Po vrniti nazaj na Banovo domačijo so si ogledali še muzejsko zbirko posvečeno sadjarstvu in obnovljeno hišo. Člane OTZ Brežice je nadalej pot vodila do čebelarskega muzeja v Krškem. Nazorno je predstavljena čebelarska dejavnost. Seveda je bilo strokovno vodeno in med ostalim tudi predstavitev posameznih medov.

V zadnjem sklopu pa so se podali še malo izven pokrajine Posavje in sicer v Šentrupertu na Dolenjskem so si ogledali muzej kozolcev. Tam so zbrani različni kozolci in ob vodenju so jih seznanili z vsakim posebej in značilnostmi.

FOTOGALERIJA – strokovna ekskurzija 2022 – klikni na povezavo

Ta slika ima prazen atribut alt; ime datoteke je Untitled-1.jpg

Strokovna ekskurzija ćlanov OTZ Brežice po Posavju:

septembra 2021
Ta slika ima prazen atribut alt; ime datoteke je Untitled-1.jpg

Podelitev priznanj v letošnji akciji Moja dežela lepa in gostoljubna 2021:

v Mestni hiši Brežice, 29. septembra 2021

Življenska pot Gabernice. Ogled porečja tega osrednjega večjega potoka, ki se vije skozi brežiško občino.

Za predstavnike posameznih Turističnih društev ogled porečja Gabernice
Razglasitev rezultatov ocenjevanja MDLG 2020 v Dobovi

Strokovna ekskurzija za člane Občinske turistične zveze Brežice:

FOTOGALERIJA – klikni za povezavo

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Podelitev priznanj v akciji Moja dežela lepa in gostoljubna 2019:

Redni letni zbor članov OTZ Brežice, 17. aprila 2019

na povezavi FOTOGALERIJA pa si lahko ogledate tudi nekaj foto utrinkov

MOJA DEŽELA LEPA IN GOSTOLJUBNA 2018

V Mestni hiši Brežice se je z osrednjo prireditvijo in podelitvijo priznaj zaokrožila letošnja akcija ” Moja dežela lepa in gostoljubna” v sklopu katere je ocenjevalna komisija OTZ Brežice pregledala cel niz krajev, vaških središč, osnovnih šol v brežiški občini. Odločitev o tistih, ki si zares zaslužijo še dodatne pohvale in priznanja je bila tudi letos za komisijo izredno zahtevna. Razlike so vsako leto manjše, urejenost in prijaznost okolja tako vaškega, mestnega, šolskega se izboljšuje. No, kljub vsemu so rezultate javno objavili in podelili priznanja v sklopu obeleževanja svetovnega dne turizma:

FOTOGALERIJA  – je dosegljiva tukaj s klikom na povezavo.

Uvodni film ob obeležitivi svetovnega dneva turizma s podelitvijo priznanj dobiitnikom v akciji Moja dežela lepa in gostoljubna. Občinska turistična zveza Brežice je pripravila sprejem za dobitnike in ostale v prostorih Mestne hiše Brežice.

FOTOGALERIJA  – (klikni za povezavo ) strokovna ekskurzija za člane turističnih društve včlanjenih v zvezo

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

letak-2016-02

error: Vsebina je zaščitena !