Člani TD Dobova na 17. Svetovnem festivalu praženega krompirja

Na letošnjem festivalu, kateri je potekal TRC Jezero v Velenju 2. septembra, je sodelovalo več kot 80 ekip iz Slovenije in tujine (Švedske, Velike Britanije, Združenih držav Amerike, Nemčije, Avstrije, Madžarske…) in med njimi se je predstavila tudi skupina TD DOBOVA. Festival je potekal ob dokaj nepredvidljivem vremenu, vendar večjih padavin ni bilo. Skupina TD DOBOVA je štela 9 članov (Kovačič Miro, Kovačič Sandra, Kovačič Bojan, Kovačič Danica, Kovačič Martina, Kovačič Sonja, Ogorelc Marica, Ogorelc Ivan, Večerić Dušan). Pražili smo cca 50 kg krompirja in imeli na stojnici domače dobrote (pecivo, suhomesnate izdelke, pijačo), katere smo v zelo kratkem času podelili prisotnim obiskovalcem na festivalu. Festivala smo se udeležili že drugič (prvič 2015 v Mokronogu), in skušamo tradicijo obdržati za naprej. Naslednji festival praženega krompirja bo 2018 v Italiji (Doberdob). Mogoče iz besedila ni bilo mogoče razbrati, to ni tekmovanje, ampak festival krompirja, zato se ne podeljujejo nagrade, ampak samo druženje in upoštevanje pravil organizatorja. Letos se praznuje 250 let od prihoda krompirja v deželo Vojvodine Kranjske.

error: Vsebina je zaščitena !